пятница, 23 ноября 2012 г.

Թուրք սյունակագիր. Ես հայ չեմ, իսկ եթե լինեի, դրանով միայն կհպարտանայի (Turkish version)


Ըստ թուրքական « internethavadis» լրատվական կայքի` թուրք հայտնի սյունակագիր, վերլուծաբան Մեհմեթ Ալի Բիրանդը թուրքական մի հեռուստահաղորդման ընթացքում հանդես է եկել ուշագրավ հայտարարությամբ:
mehmed armenian turkich turkey armenia proud


Խոսելով իր ծագման մասին` Բիրանդը ասել է, որ ինքը ասիմիլացված քուրդ է, սակայն իրեն հաճախ հայ են կոչում:

«Ինձ հաճախ հայ են անվանում: Ես հայ չեմ, իսկ եթե լինեի էլ, դրանով միայն կհպարտանայի»,-ասել է նա:


Mehmet Ali Birand , hayatına ve gündeme dair merak edilen soruları Enver Aysever'e cevapladı.
Gazeteci Mehmet Ali Birand, Enver Aysever'le "Aykırı Sorular" programında, Kürt sorununun çözümüne dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mehmet Ali Birand , hayatına ve gündeme dair merak edilen soruları Enver Aysever'e cevapladı.  Birand, "Ben asimile olmuş bir Kürdüm, kendimi Kürt hissetmiyorum ama onların sorunlarını, onlardan daha iyi benimsiyorum dedi." Mehmet Ali Birand kendisine Ermeni de dediklerini, Ermeni olmadığını eğer olsaydım bununla gurur duyacağını söyledi. Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarını izlediğini söyleyen Birand, Beşiktaş maçları için izlemem dedi. Fenerbahçeli olmadığı halde Fenerbahçe'nin kendisi için önemli olduğunu da ekledi. Abdullah Öcalan'la yaptığı röportajdan bahseden Birand, bugün olsa yine yapardım dedi ve sormak istediği soruların olduğunu da belirtti. Ayrıca af gelirse Öcalan için parti lideri olur diyen Birand, olmalıdır da diye tezini destekledi . Arafat ve Şimon Perez'i örnek veren Birand , Onlar da terörist Öcalan da terörist, onlar da adam öldürdü, Öcalan'da adam öldürdü şeklinde sözlerini sürdürdü. Birand, Öcalan'ın meclise girebileceğini ve iç barışı Başbakan Erdoğan'ın sağlayabileceğini belirtti. 
"ASKERLE İÇ İÇE OLAN GAZETECİLER VAR"
Esed ile röportaja gitmediğine pişman olduğunu söyleyen Mehmet Ali Birand, devrin adamı söylentilerine de asla öyle değilim diye çıkıştı.
TRT'yi dolandırdı söylentileri için belgeli kaynaklardan konuşan Birand, kendisine bir tuzak kurulduğunu ve bunu askerle iç içe olan gazetecilerin dünya görüşünden dolayı yaptığını söyledi. Program sonunda saatini isteyen Enver Aysever'e hayır cevabını verdi ve ben Ağaoğlu değilim diye de espri yaptı .

Комментариев нет:

Отправить комментарий